Konferencja: Polski Rynek LPG 2018

W dniach 17-18 października 2018 r. w Centrum Kongresowym "Warszawianka" w Jachrance odbyło się XV Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek LPG.
Piętnaste już spotkanie polskiego rynku gazu płynnego, zorganizowane w Centrum Kongresowym Warszawianka w Jachrance w swej konferencyjnej części zgromadziło liczne grono słuchaczy zainteresowanych różnorodnością wystąpień i podejmowanych przez prelegentów tematów. Stanowiły one w tym roku syntetyczne ujęcie większości aktualnych problemów branżowych w Polsce. Nie brak bowiem było wypowiedzi odnośnie wewnętrznego prawodawstwa, międzynarodowych kontekstów funkcjonowania polskiego rynku czy spraw dotyczących biznesowej działalności w poszczególnych sektorach rynku: autogazu, zbiorników przydomowych czy butli.
Inaugurujące wystąpienie wygłosił mec. Wojciech Kotala z kancelarii Cabaj&Kotala Doradztwo Podatkowe. Pod ogólnym tytułem „Najważniejsze zmiany regulacyjne i podatkowe w branży LPG” objaśnił on i rozwinął szereg aspektów dot. spraw akcyzowych, koncesyjnych i regulacyjnych, które sprawiają kłopot w funkcjonowaniu przedsiębiorców na rynku gazowym.
Drugi panel rozpoczął się od prezentacji dra Tomasza Piekota, reprezentującego Pracownię Językową. Celem jego wystąpienia było zwrócenie uwagi słuchaczy na częstokroć lekceważone zagadnienie skuteczności i jakości komunikacji biznesowej.
Kolejny referat wygłosiła Joanna Bogdańska, reprezentująca kancelarię prawniczą KW Kruk i Wspólnicy. Zajęła się ona sporem prawnym w zakresie własności znaku towarowego w obrocie butlami gazowymi. Wystąpienie wzbudziło spore zainteresowanie zwłaszcza dystrybutorów butli, którzy przez lata podejmowali sądowe batalie związane z kwestiami własności przemysłowej.
Panel trzeci konferencji zawierał aż trzy prelekcje, z który każde opisywało inny aspekt biznesu gazowego. Pierwsza z nich - wystąpienie Roberta Stępnia (SHV Energy Supply & Risk Management) zatytułowane „Europejski rynek LPG – szanse i wyzwania” stanowił wielowątkową analizę gospodarczych uwarunkowań funkcjonowania branży na Starym Kontynencie.
Andrzej Olechowski, dyrektor Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, podjął temat sytuacji na rynku zbiornikowym. Jego analiza wnikliwie potraktowała kwestie rozwoju rynku gazu luzem w ostatnich kilkunastu latach, który poprawiał swoją kondycję, nawet mimo problemów z konkurencyjnością czy nieefektywnym systemem bezpieczeństwa.
W ostatnim wystąpieniu konferencji Paweł Pawłowski, prelegent reprezentujący Koalicję Na Rzecz Autogazu rozwinął problematykę zastosowań motoryzacyjnych LPG w Polsce. Aut na gaz jest w Polsce 15 proc. – informował Pawłowski, wskazując jednocześnie na niezwykle wysoką przewagę autogazu nad innymi segmentami rynku gazowego w Polsce (ponad 76 proc. całości).
Późnym popołudniem konferencja w Jachrance dobiegła końca – jednak z pewnością liczne kwestie o dużej wadze dla polskiego rynku LPG nie uległy wyczerpaniu, czego dowodzili kolejni mówcy. Jasno dawali oni do zrozumienia, że branża w Polsce ma naturalne siły rozwoju i nawet mimo proceduralnych czy makroekonomicznych trudności jest ona - i nadal pozostanie - ważnym elementem krajowej gospodarki.
Wejdź na stronę spotkania TUTAJ i dowiedz się więcej.
Parametry wydarzenia:
Miejscowość | Jachranka |
Miejsce | Centrum kongresowe & SPA Warszawianka |
Typ wydarzenia | Konferencja |
Czas trwania | 2 dni |
Organizator | Information Market S.A. |
Liczba uczestników | 158 |
Liczba prelegentów | 6 |
Dodatkowe atrybuty wydarzenia: